7. 9. 2014 SK Ocmanice - SK Huhtamaki Okříšky

publikováno 07.09.2014 (aktualizováno 28.06.2015)

1:0 (1:0)

Sestava: Věžníková - Večeřová, Krejčová, Sedláková, Matyášová - Bendová, Valentová, Hnízdilová, Kučerová - Nahodilová, Nováková

Ve třetím kole proti nám stál nelehký soupeř a to Ocmanice, které vyhrály loňský ročník naší soutěže. Z minulé sezóny s nimi máme nelichotivou bilanci - dvě prohry 2:10 a 0:3. Do Ocmanic jsme jely s vědomím, pokusit se o nemožné. Před zápasem to nevypadalo moc nadějně, když se nás sešlo jen 11 a z toho Nahodilová měla natažený sval, takže nemohla hrát naplno. Už
od začátku zápasu se ukazovala převaha soupeře. Hned v prvních minutách trefil tyč a vytvářel si nebezpečné šance. Naše obrana byla ovšem v pozoru a vynikala především Věžníková, která chytala fantasticky. Oproti jarnímu zápasu jsme se zlepšily
ve všech směrech. Už jsme jen neodkopávaly míče na soupeřovu půli, ale vymýšlely jsme i útočné akce. Bohužel ve 33. minutě prošel centr před bránu a Ocmanice se dostaly do vedení 1:0. Po obdržené brance jsme začaly hrát ještě lépe, ale do konce poločasu se stav nezměnil.

Druhý poločas se odvíjel ve stejném duchu jako první. Domácí se snažili přidat branku, ale nedařilo se jim to. Celý zápas ovlivňovali čároví rozhodčí, kteří přehlíželi ofsajdy, takže obrana neměla jednoduchou situaci. Soupeř spaloval jednu šanci
za druhou a to především útočnice Lišková, která nastřelila tyč a poté i několikrát přestřelila. V 80. minutě jsme mohly vyrovnat, když se před ocmanickou brankařkou ocitla sama Nováková, ale trefila pouze brankařku. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo. Musím pochválit všechny hráčky Okříšek, protože opravdu celých 90 minut odmakaly a odnesly si ze zápasu i plno modřin
a šrámů. Snad se proti Studenci dočkáme prvních bodů.